wyjście na strzelnicę 14.05.2019 i 17.05.2019

wpis w: Uncategorized | 0

W dniach 14.05.2019 i 17.05.2019 uczniowie klas pierwszych i drugich liceum uczestniczyli w wyjściu na strzelnicę. Strzelnica usytuowana jest na ulicy Gospodarczej. Obiekt jest bardzo dobrze wyposażony w profesjonalny sprzęt i sale. Tradycją klas po każdym przyjściu na strzelnicę jest dokładne czytanie regulaminu iż bezpieczeństwo i zdrowie człowieka jest najważniejsze. Następnie uczniowie kierują się do sali strzelania, gdzie Pan Krzysztof dokładnie omawia technikę strzelania, rodzaj broni i odpowiednią postawę. Licealiści klas pierwszych strzelali z pistoletu sportowego, kulowego o kalibrze 5,6 mm na odległość 10m i oddali 15 strzałów.
Licealiści klas drugich strzelali z pistoletu służbowego takiego jakim dysponuje Policja kaliber 9mm na odległość 10m i oddali 15 strzałów.
Emocje towarzyszące przy strzelaniu są niedopisania ponieważ, z jednej strony czuć lęk a z drugiej podekscytowanie. Strzelnica spełnia wszystkie kryteria, dzięki takim wycieczkom uczniowie będą bardziej doświadczeni w przyszłym zawodzie policjanta.

Kadet Kamila Piekarczyk IB